تبلیغات
ماهی فیش
Rss
Logo
ADS
نظرسنجی
کدام ماهی مورد علاقه ی شما می باشد؟

آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
ADS
  • تاریخ : دوشنبه 9 مرداد 1391, 12:41 ب.ظ
دسته بندی : سیچلایدها ,

سیچلاید فرانتوزا

         برای دسترسی به اطلاعات کامل به ادامه ی مطلب توجه کنید.

 نام:فرانتوزا Frontosa

خانواده:سیکلیدهای آفریقایی

زیستگاه:دریاچه ی تانگانیکا

دما:28_25درجه ی سانتی گراد

PH:7.5_8.5

جایگیری:پایین آکواریوم

اندازه:نرها تا40 سانتی متر وماده ها تا 35سانتی متر

تغذیه: غذاهایی با منبع پروتئینی بالا مناسب حالـــشان است و بهـــــتراست هفته ای یک بار به آنهاغذا های زنده بدهید.همچنین میتوانید  آنها را با دل وجگر گاو نیز تغذیه کنید.

رفتار:این ماهی ،ماهی تقریبا آرامی است البته ماهیان کوچکتر از خـــــود را به راحــــــــتی میخورد .پس توصیه ی من به شما این است که این ماهی را با ماهـــــیان هم اندازه ی خود نگهداری کنید! این ماهی در کل ماهی بی حالی است.

تشخیص جنسیت:نرهای این ماهیان معمولا از ماهیان مــــــاده بزرگتر بوده ودارای حبابی در سر میباشند که این حباب با توجه به سن واندازه ی  آنها این بزگتر می باشد.(عکس شماره ی 1)

نحوه ی تکثیر: فرانتوسا خیلی آرام رشد می کند و ممکنه 3 تا 4 سال طول بکشد تا بالــغ بشود . وقتی آماده ی جفت گیری است رنـگ فرانتوسای نر آبی شده و در مـــخرج ماده لوله ی تخم ریزی نمایان می شود . بهترین نسبت برای نگهداری آنها یک نر به ازای هر 4 ماده است .

فرانتوسای نر یک نقطه را برای ریختن اسپــــرم انتخاب کرده و فرانتوسای ماده تخم ها را رهــــــا می کند و سپس فرانتوسای ماده تخم ها را در دهانش نگهداری می کند . 
فرانتوسا دهان پرور بوده و ماهی مـــاده تا 5 هفته تخم ها را در دهانش نگهداری می کند و در این زمان خیلی کم غذا می خورد که نباید از این بابت نگران باشید . البته اگر وسواس دارید می توانید پس از مشــــاهده ی لاروهادر دهان فرانتوزای ماده(عکس شماره ی 2) فرانـــــتوزای مــــــــاده را در یک جای تنگ قرار داده و آرام آرام زیردهانش راماساژدهید تانوزادان رارها کند.(عکس شماره ی 3)
در هر بار تخم ریزی می توانید 20 تا 80 بچه از فرانتوسا بکشید . 
در زمانی که بچه های فرانتوســــا به بلوغ می رسند ، روی سرشان غوز در می آید که معمولاً غوز روی سر نرها از مــاده ها بزرگ تر بــــوده و از این طـــــــــریق می توان جنسیت آنــــــــــها را تشخیص داد .

تغذیه نوزادان:یکی از بهترین غذاها برای نوزادان ،نوزادان آرتمیا می باشد.

تصاویر:

 1-جلویی نر ،پشتی ماده

 2_نوزاد فرانتوزا

 3_ماساژ زیر گلو

 4_نوزاد فرانتوزا

 5_شرایط تانک

 6_نوزادان فرانتوزا

 7_در حال خالیکردن شن ها

 8_مخفی گاه مناسب

 9_نوزادان

 10_فرانتوزای نر

 11_فرانتوزای نر

 12_ فرانتوزا

برچسب ها : فرانتوزا , سیچلاید فرانتوزا , سیکلید فرانتوزا , ماهی فرانتوزا , فرانتوس , سیچلاید فرانتوس , تغذیه فرانتوزا , شرایط نگهداری فرانتوزا , شرایط دمایی فرانتوزا , تولید مثل فرانتوزا , تکثیر سیچلاید فرانتوزا , نوزادان فرانتوزا , عکس ماهی فرانتورا , عکس سیچلاید فرانتوزا , دریاچه ی تانگانیکا , دهان پرور , Frontosa ,

صفحات سایت