تبلیغات
ماهی فیش
Rss
Logo
ADS
نظرسنجی
کدام ماهی مورد علاقه ی شما می باشد؟

آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
ADS
  • تاریخ : جمعه 13 مرداد 1391, 11:10 ب.ظ
دسته بندی : سیچلایدها ,

سیچلاید رامیزی

          برای دسترسی به اطلاعات کامل به ادامه ی مطلب توجه کنید.

نام علمی: Mikrogeophagus ramirezi

نام های دیگر:رامیرزی، سیچلاید پروانه ای،Ramirezi

خانواده: Cichlidae

زیستگاه:آمریکای جنوبی(کلومبیا،ونزوئلا)

دما:22تا26درجه ی سانتی گراد(72 -79°F)

PH:5_7.5

جایگیری:قسمت های میانی و پایینی تانک

طول عمر:3تا4سال

اندازه: نرها حــــداکثر تا7.5سانتی متروماده ها حداکثر تا 5ســانتی متر رشد می کنند.(در اغلب موارد تا این اندازه رشد نمی کنند.)

تغذیه:این ماهی همه چیز خوار است ولی بهتراست عمده غذای این سیچلاید را غـــــــــذاهـای گوشتی (مثل دل گاو) تشکیل دهد.در حال غذاهایی مثل آرتمیا،کرم خونی،غذاهای زنده و ... نیز غذاهای مناسبی به شمار می روند.

شرایط تانک:این ماهی،ماهی مناسبی جهت نگهداری درتانک های گروهی می باشد.رامیرزی ماهی خجالتی می باشدو به همین دلیل علاقه ی شدیدی به پنهان شدن دارد و از این جــــهت می توان گفت که تانکی بابسترسنگی تانکی مناسب حال این ماهی می باشد.ماهی رامیزی تانکی با بستر گیاهی را نیز بسیار دوست دارد .پس اگر تانکی ترکیبی با بستر سنگی و گیاهی برای این ماهی فراهم کنید می توانیدمطمئن باشید که بهترین شرایط رابرای این سیچلایدفراهم کرده اید.

رفتار:این ماهی ماهی بسیار صلح طلبی می باشد وشما می توانید این سیچلاید را با ســایر سیچلاید های آمریکای جنوبی (مثل ماهی آنجل)نگهداری کنید.

تشخیص جنسیت : رامیرزی نــر از ماهــی ماده بزرگتر بوده وهمچنین باله بالایی ماهــــی  نر کشیده تر از باله ی بالایی ماهی ماده است.ماهی مــاده دارای شکم بزرگتری بوده ورنگ قرمــز روی شکم این ماهی به هنگام تخم ریزی بیشتر به چشم می خورد.

تولید مثل:این سیچــلاید جز ماهیـان تخم گذار می باشد و تخم هایش را در هر جایی به جـــز بسترتانک قرار میدهند. تخم ها بعد از2تا 3 روز هچ می شوند و پس از5 روز نـوزادان به حرکــت    در می آیند. از آن پس هدایت نوزادان به عهده ی والدین می باشد.

نکته ای که باید به آن توجه کرد اینه که این ماهی نیز مثل بعضی از ماهیان (نظیر ماهی پرت) اقیم می باشد و تنها اگر خوش شانس باشید می توانیدازاین ماهی زیبا بچه ای به عمل آورید.

تغذیه نوزادان: شما می بایست تا 2هفته بعد از هچ شدن تخم ها نوزادان را با نوزادان آرتمیا تغذیه کنید.

تصاویر:

 1_پایینی نر،بالایی ماده

 2_بالایی نر،پایینی ماده

 3_ رامیزی نر

 4_ رامیزی ماده

 5_رامیزی نر

 6_ رامیزی نر

 7_رامیزی در حال مراقبت

 8_ رامیزی و تخم ها

 9_ نوزادان

 10_ نوزادان تازه!!!

 11_ماهی نردر کنار نوزا..

 12_نر وماده ونوزادان

برچسب ها : سیچلاید رامیرزی , ماهی رامیرزی , سیکلید رامیرزی , سیچلاید رامیزی , سیکلید رامیزی , تکثیر رامیرزی , تکثیر سیچلاید رامیزی , تغذیه رامیزی , شرایط نگهداری رامیزی , دمای رامیرزی , عکس سیچلاید رامیزی , نوزادان رامیزی , تانک رامیرزی , Mikrogeophagus ramirezi , Ramirezi , سیچلاید تخم گذار ,

صفحات سایت